Tavşan Nerede Satılır?

İlk kez tavşan besleyecek olan kişiler tavşan nerede satılır şeklinde sorular yöneltebiliyorlar. Biz de Hollanda Lop tavşanı çiftliği olarak bugünkü içeriğimizde tavşan nasıl satın alınır, satın alırken nelere dikkat edilmeli ve besleme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verdik.

Yavru ve Yetişkin Tavşan Nerede Satılır?

Tavşanlar kemirgen grubunda yer alan oldukça sevimli ve uysal canlılardır. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan bu evcil hayvanlar hem görsellik için hem etleri için (angora tavşanı) hem de tüyleri için beslenmektedir. Peki bu tavşanlar nerelerde satıyor? Pet shop dışındaki yerlerde tavşan bulmak mümkün mü ve tavşan fiyatları kaç TL’den başlıyor? Merak ettiğiniz bütün soruların cevabını hazırladığımız bu içerikte sizlere vereceğiz. Gelin birlikte tavşanların özellikleri vb. konular hakkında bir yolculuğa çıkalım J

Tavşanların en çok satıldığı yerler pet shoplardır. Pet shoplarda klasik beyaz renkli ve normal kulak uzunluğuna sahip tavşan cinsleri satılmaktadır. Pet shoplarda aynı zamanda tavşan tasması ve tavşan evi (tavşan kafesi) de bulabilirsiniz. Pet shoplarda yavru tavşan yerinde daha çok yetişkin tavşan bulabileceğinizi unutmayınız.

Elbette tavşan bulabileceğiniz tek yer pet shoplar değillerdir. Aynı zamanda tavşan çiftliklerinden de bu sevimli canlıları bulabilirsiniz. Bu noktada devreye Türkiye’nin en büyük Hollanda Lop tavşanı çiftliğimiz giriyor. %100 safkan Hollanda Lop tavşanı sahiplenmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda çiftliğimizin adresi ve güncel iletişim bilgilerimiz yer almaktadır.

Özel Tür Tavşan Nereden Alınır?

Özel tür yani cins tavşan satın almak istiyorsanız öncelikle safkan üretim yapan bir çiftlik bulmanız gerekiyor. Bu çiftliklerde Ankara tavşanı, cüce tavşan, Hollanda Lop tavşanı, Velikan tavşanı vb. birçok tavşan türü bulabilirsiniz.

Çiftliklerden özel tür tavşan satın alırken çiftliğin bütün koşulları yerine getirdiğinden emin olmalısınız. Tavşan bakımı konusunda hassasiyete sahip olan ve tavşan hastalıkları açısından tecrübeli olan çiftliklerden tavşan sahiplenmenizi öneriyoruz. Bütün bu koşulları yerine getiren çiftliğimizden tavşan sahiplenmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz J

Cinslere Göre Tavşan Fiyatları Ne Kadar?

Satılık tavşan fiyatları çok değişkendir. Bu fiyatların belirlenmesinde tavşan ırkı, tavşanın boyutu, tavşanın yaşı, tavşanın cinsiyeti ve genel sağlık durumu göz önünde bulundurulmaktadır. Aşağıda Hollanda Lop tavşanı fiyatlarını görüyorsunuz;

 • SAFKAN Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 750 TL
 • SAFKAN GRİ RENK Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 900 TL
 • SAFKAN Netherland Dwarf Cüce Tavşanları Yavru Fiyatı: 1500 TL
 • SAFKAN Hollanda Mini Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 2000 TL
tavşan tasması fiyatları
tavşan nerede satılır

Eğer ırklara göre yavru tavşan fiyatları hakkında tam bilgiye sahip olmak istiyorsanız şu linki ziyaret edebilirsiniz;

https://hollandaloptavsaniciftligi.com/satilik-tavsan-fiyatlari-pet-shop

Tavşan Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tavşan satın alırken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

Tavşan Nerede Bulunur?

Tavşanlar normal şartlarda vahşi doğada bulunan canlılardır. Kır tavşanı olarak da bilinen bu tavşan ırkları evde beslemeye uygun değildir. Ancak uzun yıllardır evcilleştirilen tavşan ırkları pet shop ve tavşan çiftliklerinde sahiplendiriliyor. İstediğiniz tavşan türünü bu yerlerden sahiplenebilirsiniz.

1 Tavşan Ne Kadar?

Tavşanların satış fiyatları çok değişkendir. Örneğin aşağıda Hollanda ırkı tavşanların fiyatlarını görüyorsunuz;

 • SAFKAN Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 750 TL
 • SAFKAN GRİ RENK Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 900 TL
 • SAFKAN Netherland Dwarf Cüce Tavşanları Yavru Fiyatı: 1500 TL
 • SAFKAN Hollanda Mini Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 2000 TL

Diğer tavşan fiyatları için web sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Evcil Tavşan Kaç Yıl Yaşar?

Aslında bu soruya tavşanlar kaç yıl yaşar içeriğimizde yanıt vermiştik. Ancak içerikle ilgisi olduğu için bir kez daha değinelim dedik.

Tavşanların ömrü 2 ila 4 yıl arasında değişmektedir. Bu süre tavşanın türüne, bakım şartlarına ve hastalık durumuna göre 1 yıl fazla ya da az olabilir.

Evde Beslenen Tavşan Ne Yer?

Tavşanlarınıza verebileceğiniz besinleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Yonca
 2. Çimler (taze ve doğal)
 3. Ispanak
 4. Marul
 5. Pazı
 6. Brokoli
 7. Havuç
 8. Kabak
 9. Lahana
 10. Kereviz
 11. Pancar yaprakları

Hollanda Lop Tavşanı Çiftliğimizde başta Lop tavşanı olmak üzere birçok tavşan ırkının üretimini yapmaktayız. Kendilerine ait bungalov evlerde doğal ortamlarına uygun koşullarda yaşayan tavşanlarımızı sahiplenmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizimle şu şekilde iletişime geçebilirsiniz;

 • WhatsApp: wa.me/+905327418453
 • E-Posta: kemirgenmarket@gmail.com
 • Dilerseniz sayfanın en altında yer alan iletişim kutusunu da kullanabilirsiniz.

Tavşan almaya karar verdiniz ancak kafes seçimi ve tavşanlarınızın ihtiyaçları hakkında fikriniz yok mu? O halde kendi ürünlerimizi kullanarak çektiğimiz bu videoyu izlemenizi öneriyoruz!

E-ticaret sitemizde ihtiyaç duyulan kemirgen ekipmanlarına ve diğer bakım ürünlerini bulabilirsiniz. E-ticaret sitemizdeki ürünler ile tavşanlarınızın yaşam kalitesini arttırabilir ve onlara daha iyi bir yaşam verebilirsiniz.

Kemirgenmarket.com e-ticaret sitemizde bulabileceğiniz ürünler şu şekildedir;

 • Kemirgen Yemi
 • Kafesler
 • Taşıma Araçları
 • Kemirgen İlaçları
 • Kemirgen Kum ve Talaşları
 • Yemlik ve Suluklar
 • Aksesuarlar ve Oyuncaklar
 • Kafes Izgaraları

Ayrıntılı bilgi almak için şu iletişim seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz;

 • WhatsApp: Tıkla anında sipariş ver!
 • E-Posta: kemirgenmarket@gmail.com

Tavşan almaya karar verdikten sonra tavşan bakımı hakkında yeterli bilgiyi edinmeniz gerekiyor. Yine kendi tavşanlarımız ve satışını yaptığımız ürünler ile çektiğimiz bu videoyu izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adres: Barbaros Mahallesi / Atatürk Caddesi / No:26   Başiskele/KOCAELİ
İletişim: +90 532 741 8453
Mail: info@kemirgenmarket.com

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Konuşma başlat
  💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
  Hollanda Lop Tavşanı Çiftliği
  Merhaba 👋
  Sana yardım edebilir miyiz?