Tavşan Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Tavşan cinsiyeti nasıl anlaşılır hiç merak ettiniz mi? Bugünkü içeriğimizde sizlere bütün tavşan cinsleri için geçerli olan cinsiyet ayrımı işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer siz de evcil tavşanınızın cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız bu içerikte yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

Tavşan Cinsiyet Ayrımı Nasıl Yapılır?

Diğer memeliler de olduğu gibi erkek ve dişi cinsiyetine sahip olan tavşanların özellikle üretimi yapıldığı durumlarda cinsiyet ayrımı yapılması gerekmektedir. Bu işlemi tecrübesiz tavşan sahipleri çoğu zaman yapamazsa da ya da yanlış tespitlerde bulunsa da aslında tavşanlarda cinsiyet ayrımı oldukça kolay bir işlemdir.

Tavşan cinsiyet ayrımı yapabilmek için hemen bacaklarda yer alan cinsel organa göz atmak yeterli olacaktır. Tabii bu durum bazı tavşan cinsleri için oldukça zor olabilmektedir. Bununla birlikte yeni doğan tavşanların boyutları gereği de cinsiyet ayrımı yapılması Bir Hayli zordur. Gelin birlikte tavşan cinsiyetini nasıl anlaşılır bilgi sahibi olalım.

İlginizi çekebilecek tavşan bakımı içerikleri;

Tavşan Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır
Tavşan Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Tavşan Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? 

Tavşanların cinsiyetini anlaşılmasındaki en etkili yöntem ana bölgesinin incelenmesidir. Dişi tavşan mal bölgesinde üreme organı daha yuvarlak ve geniş iken erkeklerin üreme organı daha da ve küçüktür.

Bu şekilde cinsiyet ayrımı yapabilmek için tavşanlar hakkında uzmanlaşmanız gerekebilir. Eğer u alanları İncelemeden cinsiyet ayrımı yapmak istiyorsanız tavşanınızın hareketlerine ve görüntüsüne dikkat edebilirsiniz.

Erkek tavşanlar daha minyon ve gösterişli olurken dişi tavşanlar daha büyük ve gösterişsiz bir görünüme sahiptir.

Yavru Tavşan Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Yavru tavşanların cinsiyet ayrımı yetişkinlere oranla çok daha zordur. Çünkü henüz minik bir bedene sahip olan bu tavşanlar cinsiyet ayrımı esnasında yanlış karar almanıza neden olabilir. Bu nedenle yavru tavşanınızın cinsiyet ayrımını yaparken acele etmemenizi ve birkaç haftalık olana kadar beklemenizi öneriyoruz.

Tavşanın Cinsiyetini Nasıl Anlarız Diyenlere 3 Basit Yöntem!

Tavşanlarınızı gözlemleyerek cinsiyetleri hakkında bilgi sahibi olabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem erkek tavşanların hem de dişi tavşanların kendine has hareketleri sayesinde onların cinsiyetlerini Sadece gözleme yaparak öğrenebilirsiniz.

Tavşanların idrar izlerine bakarak onların cinsiyetleri hakkında bilgi sahibi olmak mümkün. Erkek tavşanlar bölgelerini korumayı istediğinden daha belirgin ve keskin kokulu idrarlar bırakır. Yuva etrafındaki idrarları takip ederek tavşanınızın cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

Dişi tavşanlar erkek tavşanlar oranla çok daha büyük bir görünüme sahiptir. Aynı ırk ve beslenme düzenine sahip olan iki tavşanı karşılaştırdığınızda birisi diğerinden daha büyükse ve gösterişli değilse Muhtemelen o tavşan dişidir.

Erkek tavşanların sıklığı tutulması verilen tesis torbaları Dışarıdan bakıldığında görülür. Bir çift yumurta içeren bu tesis torbaları cinsiyet ayrımı yapmanın en kolay yoludur. Yeni doğmuş yavrularda bu torbalar tam olarak gelişmediği için cinsiyet ayrımı yapmak çok daha güç olabilir.

Yeni Doğmuş Bir Tavşanın Erkek Mi Dişi Mi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yeni doğmuş bir tavşanla cinsiyet ayrımı yapmaya pek önermiyoruz. Çünkü bu canlıların üreme organları henüz tam olarak gelişmemiştir. Bu da sizlere yaratıcı sonuçlar verebilir. Bunun yerine tavşanlarınızın 2 aylık olana kadar büyümelerini ve yetişkinliğe ulaştıktan sonra cinsiyet ayrımı yapmaya önerebiliriz.

Hollanda Lop Tavşanı Çiftliğimizde başta Lop tavşanı olmak üzere birçok tavşan ırkının üretimini yapmaktayız. Kendilerine ait bungalov evlerde doğal ortamlarına uygun koşullarda yaşayan tavşanlarımızı sahiplenmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizimle şu şekilde iletişime geçebilirsiniz;

 • WhatsApp: wa.me/+905327418453
 • E-Posta: kemirgenmarket@gmail.com
 • Dilerseniz sayfanın en altında yer alan iletişim kutusunu da kullanabilirsiniz.

Tavşan almaya karar verdiniz ancak kafes seçimi ve tavşanlarınızın ihtiyaçları hakkında fikriniz yok mu? O halde kendi ürünlerimizi kullanarak çektiğimiz bu videoyu izlemenizi öneriyoruz!

E-ticaret sitemizde ihtiyaç duyulan kemirgen ekipmanlarına ve diğer bakım ürünlerini bulabilirsiniz. E-ticaret sitemizdeki ürünler ile tavşanlarınızın yaşam kalitesini arttırabilir ve onlara daha iyi bir yaşam verebilirsiniz.

Kemirgenmarket.com e-ticaret sitemizde bulabileceğiniz ürünler şu şekildedir;

 • Kemirgen Yemi
 • Kafesler
 • Taşıma Araçları
 • Kemirgen İlaçları
 • Kemirgen Kum ve Talaşları
 • Yemlik ve Suluklar
 • Aksesuarlar ve Oyuncaklar
 • Kafes Izgaraları

Ayrıntılı bilgi almak için şu iletişim seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz;

 • WhatsApp: Tıkla anında sipariş ver!
 • E-Posta: kemirgenmarket@gmail.com

Tavşan almaya karar verdikten sonra tavşan bakımı hakkında yeterli bilgiyi edinmeniz gerekiyor. Yine kendi tavşanlarımız ve satışını yaptığımız ürünler ile çektiğimiz bu videoyu izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adres: Barbaros Mahallesi / Atatürk Caddesi / No:26   Başiskele/KOCAELİ
İletişim: +90 532 741 8453
Mail: info@kemirgenmarket.com

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Konuşma başlat
  💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
  Hollanda Lop Tavşanı Çiftliği
  Merhaba 👋
  Sana yardım edebilir miyiz?