Tavşanların Ayak Sayısı Sizi Şaşırtabilir!

Tavşanların ayak sayısı zaman zaman karıştırılabiliyor. Peki sizce bir tavşanda kaç tane ayak var? Gelin birlikte bu sorunun cevabını öğrenelim.

Tavşanların Ayak Sayısı Sizi Şaşırtabilir!

Tavşanların ayak sayısı dörttür. Ön ayakları kısa ve güçlü, arka ayakları ise daha uzun ve kuvvetlidir. Tavşanlar genellikle arka ayakları üzerinde zıplayarak hareket ederler ve bu onların hızlı koşmalarına ve çevik hareket etmelerine yardımcı olur.

Tavşanların ayakları ayrıca yastıklı tabanları sayesinde sessizce hareket etmelerini de sağlar. Bu, avcıların dikkatini çekmeden hareket etmelerine ve avlarını yakalamalarına yardımcı olur. Ayrıca, tavşanların tırnakları da oldukça keskindir ve toprakta kazarak kendi yuvalarını yapmalarına yardımcı olur. Ancak, tavşanların tırnakları aynı zamanda insanlara zarar verebilecek kadar keskin olduğundan, evcil tavşanların tırnaklarının periyodik olarak kesilmesi gerekmektedir.

Tavşanın Kaç Ayağı Vardır?

Tavşanların dört adet ayağı vardır. Bu ayağın her biri, tavşanların hareket edebilmesi, avlanması ve yuva yapması için oldukça önemlidir. Tavşanların ön ayakları kısa ve güçlüdür ve genellikle kazma işleri için kullanılır. Arka ayaklar ise daha uzun ve kaslıdır ve tavşanların zıplayarak hareket etmesine yardımcı olur. Ayrıca, tavşanların ayakları yastıklı tabanlarla kaplıdır, bu da sessizce hareket etmelerini sağlar.

tavşanların ayak sayısı
tavşanların ayak sayısı

Tavşan Kaç Metre Zıplar?

Tavşanların zıplama mesafesi, türlerine, yaşlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak tavşanların 3-4 metre arasında zıplayabilecekleri bilinmektedir. Bazı türlerin daha uzun mesafeleri zıplayabildiği de görülmüştür. Özellikle yaban tavşanları, avlanırken ya da kaçarken, oldukça yüksek ve uzun mesafelerde zıplayabilirler. Tavşanların bu çevikliği, avcılarından kaçmalarına ve avcılarından kurtulmalarına yardımcı olur.

Hollanda Lop Tavşanı Çiftliğimizde başta Lop tavşanı olmak üzere birçok tavşan ırkının üretimini yapmaktayız. Kendilerine ait bungalov evlerde doğal ortamlarına uygun koşullarda yaşayan tavşanlarımızı sahiplenmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizimle şu şekilde iletişime geçebilirsiniz;

 • WhatsApp: wa.me/+905327418453
 • E-Posta: kemirgenmarket@gmail.com
 • Dilerseniz sayfanın en altında yer alan iletişim kutusunu da kullanabilirsiniz.

Tavşan almaya karar verdiniz ancak kafes seçimi ve tavşanlarınızın ihtiyaçları hakkında fikriniz yok mu? O halde kendi ürünlerimizi kullanarak çektiğimiz bu videoyu izlemenizi öneriyoruz!

Kemirgen market web sitemizde tavşan ve Gine domuzu başta olmak üzere bütün kemirgen arkadaşlarınız için ihtiyaç duyulan kemirgen ekipmanları ve diğer ürünlere ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat ve kaliteli ürün garantisi ile sahip olduğunuz hayvanlara daha iyi bir yaşam sunabilirsiniz.

Kemirgenmarket.com web sitemizde bulabileceğiniz ürün kategorileri şu şekildedir;

 • Kemirgen Yemi
 • Kafesler
 • Taşıma Araçları
 • Kemirgen İlaçları
 • Kemirgen Kum ve Talaşları
 • Yemlik ve Suluklar
 • Aksesuarlar ve Oyuncaklar
 • Kafes Izgaraları

Ayrıntılı bilgi almak için şu iletişim seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz;

 • WhatsApp: wa.me/+905327418453
 • E-Posta: kemirgenmarket@gmail.com
 • Dilerseniz sayfanın en altında yer alan iletişim kutusunu da kullanabilirsiniz.

Tavşan almaya karar verdikten sonra tavşan bakımı hakkında yeterli bilgiyi edinmeniz gerekiyor. Yine kendi tavşanlarımız ve satışını yaptığımız ürünler ile çektiğimiz bu videoyu izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adres: Barbaros Mahallesi / Atatürk Caddesi / No:26   Başiskele/KOCAELİ
İletişim: +90 532 741 8453
Mail: info@kemirgenmarket.com

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Konuşma başlat
  💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
  Hollanda Lop Tavşanı Çiftliği
  Merhaba 👋
  Sana yardım edebilir miyiz?