Albino Tavşan Bakımı, Özellikleri ve Fiyatları

Bugünkü web içeriğimizde sizlere albino tavşan fiyatları, bakımı ve özellikleri hakkında bilgiler verdik. Gelin birlikte bu tavşan ırkları hakkında detaylı bilgi sahibi olalım.

Albino Tavşan Irkı

Albino tavşanlar, genellikle beyaz renkte olan ve pigment üretiminde kısmen veya tamamen eksiklik gösteren tavşanlardır. Bu tavşanlar, derilerinde, gözlerinde ve tüylerinde melanin adı verilen pigmentin eksik olması nedeniyle beyaz renkte görünürler. Albino tavşanlar, genellikle diğer tavşanlardan daha açık renkli gözleri ve kulaklarıyla ayırt edilebilirler.

Albino tavşanlar, genellikle evcil hayvan olarak tercih edilir ve bazı insanlar için ilgi çekici bir görünüme sahiptirler. Ancak, melanin eksikliği nedeniyle güneş ışığına karşı hassas olabilirler ve bu nedenle dışarıda uzun süre kalma konusunda dikkatli olunması önemlidir.

Albino tavşanların genellikle diğer tavşanlardan farklı bir genetik yapıya sahip olmaları, onları özel kılan bir özelliktir. Ancak, bu genetik farklılık, bazı sağlık sorunlarına da yol açabilir, bu nedenle bu tavşanların bakımına özen göstermek önemlidir.

albino tavşan bakımı
albino tavşan bakımı

Albino Tavşan Özellikleri

Albino tavşanların temel özellikleri daha öncede anlattığımız gibi melanin eksikliği yani pigmentasyon bozukluğudur. Bütün özellikler de buna bağlı olarak ortaya çıkar. Albino tavşan özellikleri genel olarak şu şekildedir;

Albino Tavşan Kaç Yıl Yaşar?

Aslında bu soruya daha önce yazdığımız tavşan kaç yıl yaşar içeriğinde yanıt vermiştik. Ancak gelin yine bilgi sahibi olalım.

Albino tavşan ırkları genel olarak 2 ila 4 yıl kadar yaşamaktadır. Tavşan bakımı ne kadar iyiyse tavşanın ömrü de o kadar uzayacaktır.

Albino Tavşan Fiyatları

Albino tavşan fiyatları 2024 yılında genel olarak 500 ila 750 TL’den başlamaktadır. Bu rakam birçok yerde değişiklik göstermektedir. Ayrıca tavşan fiyatları başlıklı içeriğimize de göz atmanızı öneriyoruz.

albino tavşan fiyatları
albino tavşan fiyatları

Kırmızı Gözlü Tavşan Cinsi Nedir?

Kırmızı gözleriyle tanıdığımız tavşan ırkları albino tavşanlardır. Bu tavşanların göz bebeklerindeki kırmızılık sahip oldukları genetik bozukluktan kaynaklanmaktadır.

Hollanda Lop Tavşanı Çiftliğimizde başta Lop tavşanı olmak üzere birçok tavşan ırkının üretimini yapmaktayız. Kendilerine ait bungalov evlerde doğal ortamlarına uygun koşullarda yaşayan tavşanlarımızı sahiplenmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güncel tavşan sahiplenme fiyatları;

Tavşan CinsiFiyatSipariş
Hollanda Lop Tavşanı Fiyatları1500 ₺Tıkla Sipariş Ver
Hollanda Lop Tavşanı Fiyatları4000 ₺Tıkla Sipariş Ver
Netherland Dwarf Cüce Tavşanı Fiyatları3500 ₺Tıkla Sipariş Ver
Netherland Dwarf Cüce Tavşanı Fiyatları7000 ₺Tıkla Sipariş Ver
Safkan Yavru Mini Lop Tavşan Fiyatları4000 ₺Tıkla Sipariş Ver
Safkan Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Mini Lop Tavşan Fiyatları8000 ₺Tıkla Sipariş Ver
Safkan Yavru Yeni Zelanda Tavşan Fiyatları700 ₺Tıkla Sipariş Ver
Safkan Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Yeni Zelanda Tavşan Fiyatları2000 ₺Tıkla Sipariş Ver

Bizimle şu şekilde iletişime geçebilirsiniz;

 • WhatsApp: wa.me/+905327418453
 • E-Posta: kemirgenmarket@gmail.com
 • Dilerseniz sayfanın en altında yer alan iletişim kutusunu da kullanabilirsiniz.

Tavşan almaya karar verdiniz ancak kafes seçimi ve tavşanlarınızın ihtiyaçları hakkında fikriniz yok mu? O halde kendi ürünlerimizi kullanarak çektiğimiz bu videoyu izlemenizi öneriyoruz!

E-ticaret sitemizde ihtiyaç duyulan kemirgen ekipmanlarına ve diğer bakım ürünlerini bulabilirsiniz. E-ticaret sitemizdeki ürünler ile tavşanlarınızın yaşam kalitesini arttırabilir ve onlara daha iyi bir yaşam verebilirsiniz.

Kemirgenmarket.com e-ticaret sitemizde bulabileceğiniz ürünler şu şekildedir;

 • Kemirgen Yemi
 • Kafesler
 • Taşıma Araçları
 • Kemirgen İlaçları
 • Kemirgen Kum ve Talaşları
 • Yemlik ve Suluklar
 • Aksesuarlar ve Oyuncaklar
 • Kafes Izgaraları

Ayrıntılı bilgi almak için şu iletişim seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz;

 • WhatsApp: Tıkla anında sipariş ver!
 • E-Posta: kemirgenmarket@gmail.com

Tavşan almaya karar verdikten sonra tavşan bakımı hakkında yeterli bilgiyi edinmeniz gerekiyor. Yine kendi tavşanlarımız ve satışını yaptığımız ürünler ile çektiğimiz bu videoyu izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adres: Barbaros Mahallesi / Atatürk Caddesi / No:26   Başiskele/KOCAELİ
İletişim: +90 532 741 8453
Mail: info@kemirgenmarket.com

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Konuşma başlat
  💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
  Hollanda Lop Tavşanı Çiftliği
  Merhaba 👋
  Sana yardım edebilir miyiz?